Návod na aplikáciu ochranného skla
na mobilné zariadenie

Pre lepšiu názornosť prinášame prehľadný ilustračný návod na správnu aplikáciu tvrdeného skla na displej mobilu.
Robíme všetko pre to, aby inštalácia prebehla čo najpohodlnejšie a vy ste tak rýchlo a jednoducho mohli využiť komfort a bezpečnosť ochranných skiel Tempered Glass Protector.

obsah

OBSAH BALENIA

V každom balení Tempered Glass Protector sa nachádza ochranné sklo, vlhká čistiaca handrička, suchá čistiaca handrička a odstraňovač prachových častíc.

Pri niektorých modeloch môže byť súčasťou balenia aj špeciálne vytláčatko vzduchových bublín, prípadne aj inštalačný rámik

fingerprint

NAHRANIE ODTLAČKU PRSTA

Ak má Váš smartfón čítačku odtlačkov prstov, pred začatím procesu aplikácie ochranného skla naskenujte odtlačok prsta na Vašom smartfóne.

Pre bezproblémové používanie čítačky odtlačku prsta si nezabudnite naskenovať odtlačok i po nalepení ochranného skla.

cistenie

 VYČISTENIE DISPLEJA

Základom je dokonale vyčistená plocha displeja. Vlhkou handričkou odstráňte mastnotu, následne utrite suchou handričkou, kým nie je plocha úplne čistá a suchá.

Po očistení sa nedotýkajte dispeja.

prach

 ODSTRÁNENIE PRACHU

Je pravdepodobné, že sa pri inštalácii dostane na čistý displej prach alebo iné drobné nečistoty. Na ich odstránenie použite odstraňovač prachu.

Odstraňovať prachu neťahajte po ploche displeja, ale odlepte kolmo z povrchu.

folia

 ODSTRÁNENIE OCHRANNEJ FÓLIE

Pomaly odstráňte ochrannú fóliu

Fóliu odstraňujte mimo dostahu smartfónu, aby sa čiastočky prachu opäť nedostali na displej.

umiestnenie

 UMIESTNENIE SKLA

Pomaly priložte ochranné sklo na displej, dávajte si pozor na presnosť umiestnenia. Sklo sa začne prilnievať na displej.

Pri lepení sa nedotýkajte spodnej lepiacej vrstvy.

bubliny

UKONČENIE APLIKÁCIE

V prípade, že sa objavili vzduchové bublinky, jemne ich povytláčajte od stredu smerom k okrajom.

Pre najjednoduchšie odstránenie vzduchových bubliniek doporučujeme použiť špeciálne vytláčatko vzduchových bublín. Ak nie je v balení, použiť môžete akúkoľvek plastovú kartu (platobnú, vernostnú…).

prach2

POSTUP PRI OPRAVE CHÝB A

Ak pod ochranným sklom zostali čiastočky prachu, je možné sklo veľmi pomaly odlepiť, zobrať si opäť nálepku na odstraňovanie prachu, sklo očisťiť a znovu nalepiť.

Sklo nadvihnite pomaly a s miernym sklonom. Pri rýchlom odlepení môže sklo prasknúť. Opatrnosť zvýšte pri oprave chýb 3D skiel.

bubliny2

POSTUP PRI OPRAVE CHÝB B

Ak pod ochranným sklom zostali vzduchové bubliny, či už v strede, alebo pri okraji, je možné ochranné sklo pomaly nadvihnúť, uvoľniť bubliny a vytlačiť ich smerom k okrajom.

Sklo nadvihnite pomaly a s miernym sklonom. Pri rýchlom odlepení môže sklo prasknúť. Opatrnosť zvýšte pri oprave chýb 3D skiel.

foto

INŠTALÁCIA KAMEROVÉHO SKLÍČKA

Pri čistení kamerového sklíčka postupujte rovnako ako pri čistení displeja smartfónu. Pre jednoduchšiu aplikáciu môžete použiť nálepku na odstraňovanie čiastočiek prachu. Ochranné sklíčko nalepte na okraj nálepky a následne priložte na šošovku fotoaparátu.

Ak sa Vám nepodarí ochranné sklíčko nalepiť presne na prvýkrát, aplikáciu môžete opakovať. Zvýšte pozornosť pri držaní nálepky. Šošovku fotoaparátu očistite od prípadných nečistôt ešte raz pred opätovným nalepením.

prolaika
alzask